اشتراک گذاری

حذف اعلان‌ها، پیام‌ها و ویجت‌های پیشخوان وردپرس

حذف اعلان‌ها، پیام‌ها و ویجت‌های پیشخوان وردپرس

فهرست عناوین

حذف ویجت‌ها

وقتی وارد پیشخوان وردپرس می‌شوید با انبوهی از ویجت‌های پیش‌فرض وردپرس یا ویجت‌های‌ افزونه‌های نصب‌شده روبرو می‌شوید که در خیلی موارد بلااستفاده هستند. مثل ویجت‌ اخبار و رویدادهای وردپرس، خوش آمدید، در یک نگاه، پیش‌نویس سریع و غیره که مربوط به وردپرس هستند و یا ویجت وضعیت سلامت سایت، فروشگاه، آمار و غیره که بسته به افزونه‌ای که نصب کرده باشید در قسمت پیشخوان نمایش داده می‌شوند.

برای حذف یا نمایش انتخاب‌شده این ویجت‌ها نیاز به کدنویسی یا نصب افزونه‌های جانبی نیست. بلکه خیلی ساده از قسمت بالا دکمه «تنظیمات صفحه» را می‌زنید و با برداشتن تیک‌ها انتخاب می‌کنید که کدام‌یک از این ویجت‌ها نمایش داده و کدام‌یک حذف شوند.

حذف اعلان‌ها

حذف اعلان پیشخوان وردپرس

وردپرس در مواقع مختلف‌ اعلان‌هایی را به ادمین نشان می‌دهد که به طور کلی در چهار دسته با چهار رنگ متفاوت جای می‌گیرند.

رنگ قرمز: نمایش خطا

رنگ زرد: نمایش هشدار

رنگ سبز: موفقیت عملیات

رنگ آبی: نمایش اطلاعات مهم

هرچند این اعلان‌های وردپرس مهم هستند و شما را نسبت به وقوع خطاها، تغییرات لازم، اصلاح تنظیمات و غیره هوشیار می‌کنند، اما گاهی هم ممکن است به شدت مزاحم و روی اعصاب باشند به طوری که نیاز به حذف برخی یا همه‌شان داشته باشید.

به منظور حذف همه اعلان‌ها می‌توانید کد زیر را در انتهای فایل functions.php قالب خود قرار دهید:

1add_action('admin_head', 'bc_disable_notice'); function bc_disable_notice() { ?> <style> .notice { display: none;} </style> <?php }

اما اگر هم بخواهید فقط برخی اعلان‌های خاص -مثل خطا یا موفقیت در بروزرسانی- نمایش داده نشوند، کافی است که به جای کلاس .notice در کد بالا کلاس‌های .error یا .updated یا هر دو قرار بگیرد، مثلاً:

1add_action('admin_head', 'bc_disable_notice'); function bc_disable_notice() { ?> <style> .updated, .error { display: none;} </style> <?php }

حذف پیام‌های قابل‌بستن با آیکون ضربدر

حذف پیام پیشخوان وردپرس

اعلان‌هایی هستند که یک آیکون ضربدر در کنارشان قرار دارد و قابل رد کردن هستند، اما هر بار دوباره برمی‌گردند. مثلاً فلان افزونه پیام می‌دهد که استفاده رایگان شما به پایان رسیده و بهتر است به سراغ خرید نسخه پولی بروید. در این حالت با زدن ضربدر، پیام را رد می‌کنید؛ ولی هر بار به محض ورود مجدد به پیشخوان با آن پیام روبرو می‌شوید.

برای عدم نمایش این نوع پیام‌های قابل رد کردن (dismissible) می‌توانید کلاس .notice.is-dismissible را در کد بالا قرار دهید؛ یعنی:

1add_action('admin_head', 'bc_disable_notice'); function bc_disable_notice() { ?> <style> .notice.is-dismissible { display: none;} </style> <?php }

محصولات پیشنهادی برای وبسمتران

شاید بپسندید

ووکامرس چیست و چگونه با WooCommerce فروشگاه آنلاین بسازیم

ووکامرس چیست و چگونه با WooCommerce فروشگاه آنلاین بسازیم

شما با راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی می‌توانید در هر شهری که هستید با مشتریان خود در سایر شهرهای دیگر ارتباط برقرار کرده و مشتریان زیادی را از سراسر جهان جذب کنید. با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس شما می‌توانید یک فروشگاه اینترنتی بسازید و در آن محصولات خود را به‌‌فروش برسانید و بدین طریق کسب‌وکار خود را رونق دهید و مشتریان جدیدی پیدا کنید.

زمانی‌‌که شما محصولات خود را به‌صورت اینترنتی عرضه می‌‌کنید، مشتریان شما محدود به یک منطقه جغرافیایی نمی‌شوند بلکه شما این امکان را دارید که علاوه بر مشتریان محلی از سایر نقاط جغرافیایی نیز مشتری جذب کنید و اجناس خود را به فروش برسانید و کسب‌وکار خود را گسترش دهید.

خب همان‌‌طور که می‌‌دانید پیشرفت روزبه‌‌روز اینترنت باعث شده است که افراد زیادی از طریق تلفن‌‌های همراه، بسیاری از کارهای روزمره و حتی خریدهای خودشان را انجام دهند. از این‌‌ رو کسب‌‌وکار اینترنتی شما می‌‌تواند گسترش یابد و پیشرفت چشم‌‌گیری داشته باشد.

ادامه مطلب »

خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید