حذف تغییر زبان در لاگین وردپرس

یکی از قابلیت های نه چندان کاربردی وردپرس، امکان تغییر زبان در لاگین وردپرس است. با استفاده از این قابلیت کاربر قبل از ورود به پیشخوان وردپرس، زبان مورد نظر خود را می تواند انتخاب کند. اما اکثر ما وب سایت هایی به زبان فارسی و برای کاربران فارسی زبان داریم. پس وجود این امکان به غیر از شلوغ کردن صفحه ورود وردپرس، کاربرد دیگری ندارد.

تاثیر حذف تغییر زبان در لاگین وردپرس

کاربران وردپرس می توانند در بخش «شناسنامه» زبان مورد نظر خود را تنظیم کنند. با این کار زبان پیشخوان وردپرس برای آنها تغییر می کند. وجود این منو در صفحه ورود غیر ضروری است. از طرف دیگر، حذف تغییر زبان در لاگین وردپرس هیچ تاثیری بر قابلیت تنظیم زبان در شناسنامه کاربر ندارد.

روش حذف انتخاب زبان در صفحه ورود وردپرس

روش های مختلفی برای پیاده سازی این کار وجود دارد. به صورت کلی برای انجام هر تغییری در وردپرس دو روش کلی وجود دارد. یکی از روش ها استفاده از قطعه کد های مختلف است. اما کاربرانی که با کد نویسی آشنایی ندارند، می توانند از افزونه ها استفاده کنند. در ادامه به معرفی و بررسی هر دو روش می پردازیم.

حذف با استفاده از پلاگین

طبیعتا اضافه کردن پلاگین به وردپرس می تواند بر روی عملکرد کلی سایت تاثیر بگذارد. اما اگر از افزونه های معروف و با پشتیبانی مناسب استفاده کنید، این تاثیر ناچیز خواهد بود. برای حذف قابلیت تغییر زبان در لاگین وردپرس افزونه های مختلفی وجود دارد. یکی از این افزونه ها، افزونه «Disable Login Language Switcher» است.

با نصب و فعال سازی این افزونه دیگر لازم به انجام کاری نیستید. افزونه Disable Login Language Switcher هیچ تنظیماتی ندارد. این افزونه به صورت خودکار این قابلیت را از صفحه ورود وردپرس حذف می کند.

حذف تغییر زبان در لاگین بدون پلاگین

در این روش، مانند بیشتر تغییرات وردپرس، باید کدی را در فایل function.php قالب فعال خود قرار دهیم. البته اگر افزونه اختصاصی برای این منظور توسعه داده اید، بهتر است این کد را نیز در این پلاگین قرار دهید:

add_filter( 'login_display_language_dropdown', '__return_false' );

با اضافه کردن این کد که هنگام نمایش این منو فراخوانی می شود، مقدار false را بر میگردانیم. به زبان ساده تر به وردپرس می گوییم که این قسمت را نمایش ندهد.

چه امتیازی برای این مقاله میدهید؟

پست های مشابه

نقد و بررسی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *