تبلیغات در مترو

 

 

تبلیغات در مترو

از مزایای استفاده از قطار شهری بحث صرفه جویی در مصرف سوخت که از زمان هدفمندی یارانه ها و سهمیه بندی بنزین این صرفه جویی بیشتر و به حدود 60 تا 70 میلیون لیتر در روز رسیده است.

تبلیغات در داخل ایستگاه های مترو و فضاهای داخلی مترو نیز چند سالی است که وارد عرصه رسانه محیطی شده و به یکی از ابزارهای قوی جهت معرفی محصولات شرکت ها و خدمات موسسات تبدیل شده است.

 

امکان اجرای آگهی های جذاب و خلاق (جذابیت آگهی ):

با توجه به فضای مترو امکان اجرای طرح های خلاقانه وجود دارد بطوری که می توان برای حک برند در ذهن مخاطب  و متقاعد کردن آن به خرید، نسبت به طراحی و اجرای تبلیغات خلاقانه و متفاوت همسو با سلیقه  مشتری اقدام نمود

 

تکرارآگهی (حک برند درذهن مشتری):

 شیوه واگذاری فضاهای تبلیغاتی داخل  ایستگاه های مترو به شکلی برنامه ریزی  شد که در هر طرف ایستگاه، کلیه فضاهای ارزشمند آن مانند مداخل ورودی (راه پله ،آسانسور) ، سالن عمومی و سکوی انتطار، به یک برند اختصاص پیدا کند بطوری که با ایجاد یک فضای مجازی  ( مانند یک غرفه در نمایشگاه ) ضمن معرفی کلیه محصولات ، محیط برای مشتری تداعی کننده  فضای مورد نظر صاحب آگهی  باشد. در نتیجه در این فضا ضمن برندینگ ، محصولات ومزیتهای آن مکررا برای متقاعد کردن  مشتریان به خرید، به نمایش در می آید.

 

انواع فضاهای تبلیغاتی :

سیستم حمل و نقل قطار شهری به لحاظ امنیت و سرعت و صرفه اقتصادی از جایگاه مطلوبی برخوردار می باشد،لذا با سرمایه گذاری تبلیغاتی در فضای موجود و با شیوه ای نوین،کلیه مزایای یک رسانه خوب و تأثیر گذار از دید مشتریان را می توان با جذابیت بالای رسانه،سطح پوشش بالا،تکرار آگهی،عدم ترافیک تبلیغاتی،خلاقیت و... محقق نمود.

از جمله مهمترین فضاهای تبلیغاتی شامل:

فضاهای داخل ایستگاه مترو: کلیه ابزارهای موجود در چهار نصف ایستگاه شامل دیوار راه پله،داخل آسانسور،سالن و سکوی انتظار که اگر تبلیغات مخصوص یک برند صورت گیرد نتیجه بهتری بهمراه خواهد داشت.

فضاهای داخل واگن : فضاهای داخل واگن بستگی به تعداد واگن ها دارد و همچنین فضاهای داخل واگن شامل شیشه پنجره ها،دستگیره ها و درب های ورودی می باشد.

 
سطح پوشش :

برای آنکه بتوان بیشترین مخاطب را پوشش داد با در نظر گرفتن اینکه هر ایستگاه مترو در هر منطقه از شهر، جمعیت  بومی و غیر بومی خاص خود را دارد لذا با اختصاص ایستگاه در مناطق مختلف شهر  بیشترین مخاطب را مورد هدف قراردهیم .

 

 انحصار و اختصاص  فضا های تبلیغاتی داخل ایستگاه، به یک برند:

توسعه بنگاههای اقتصادی و محدودیت فضاهای تبلیغاتی مناسب ، باعث شده شرکتهای تبلیغاتی براساس تقاضا، اکثر فضاهای خوب تبلیغاتی راچند قسمت کنند و به چند برند اختصاص دهند( مانند روزنامه ، تلویزیون و...)  که با توجه به اینکه هریک از برندها  در بازار، مشتریان  خاص خود را دارند و از جایگاه متفاوتی برخوردارمی باشند ممکن است  یکدیگر را تحت شعاع قراردهند ولی در قطار این مشکل را که دغدغه اکثر مدیران می باشد با انحصار فضای تبلیغاتی به یک برند، حل شده و ازطرف دیگر جلوی سردرگمی و خستگی  بیننده را که در فضاهای پر ترافیک تبلیغات، ایجاد می شود را گرفتیم .

 

تعداد متروها در کلان شهرهای ایران

مترو یکی از کارآمدترین و مؤثرترین وسیله‌های نقلیه شهری است که نقش انکار ناپذیری در حل مسایل ترافیکی و کاهش آلودگی‌های هوا، صوتی و زیست محیطی دارند. در این قسمت مروری خواهیم داشت بر آخرین وضعیت پیشرفت مترو در کلانشهرهایی که در حال ساخت هستند:

مترو تهران:

مترو تهران در حال حاضر 7خط آماده و قابل استفاده عموم می باشد (خطوط 1، 2، 4 و 5 و 6 و 7)  که بهره‌برداری شده  است. در واقع تبلیغات محیطی در ایستگاه مترو تهران که جزء پرتردد ترین فضای حمل ونقل عمومی کشور محسوب می شود و بهره برداری ازامکانات تبلیغاتی مترو باعث افزایش فروش در زمینه کالا و یا خدمات می گردد.

مترو کرج:

سازمان قطار شهری كرج و حومه در اول دی ماه سال 1380 با ابلاغ اساسنامه توسط وزیر كشور رسماً فعالیت خود را در کرج آغاز کرد. مترو کرج دارای 6 خط و در مجموع به طول 97 کیلومتر است که در صورت تکمیل شدن می‌تواند روزانه 650 هزار مسافر را بطور تقریبی جابجا کند. ایستگاه های مترو کرج به مرور زمان به 11 ایستگاه فعال رسید .

 

مترو مشهد:

شهر مقدس مشهد دارای 4 خط مصوب است که در مجموع به طور تقریبی به طول 80 کیلومتر است. عملیات اجرایی ۱۹ کیلومتر از فاز اول خط 1 آذر ماه سال ۱۳۷۹ آغاز گردید. ۱۰٫۵ کیلومتر به صورت زیرزمینی در تونل کم عمق و ۸٫۵ کیلومتر در مسیر هم سطح احداث شده است. فاز اول خط شماره ۱ قطار شهری مشهد در تاریخ ۲ اسفند سال ۱۳۸۹ به بهره برداری رسید. عملیات ساخت 3 ایستگاه از خط 2 نیز به زودی آغاز می‌شود.

 

دانلود نقشه مترو تهران

 

دانلود نقشه مترو مشهد

 

 

لطفا برای دریافت مشاوره رایگان و دریافت آخرین تعرفه ها با شماره 9359097-0912 تماس حاصل نمائید

نظرات (1)

Rated 0 out of 5 based on 0 votes

هزینه تبلیغات در مترو تهران به چه شکل است ؟؟


آیا هنوز تبلیغات تلویزیونی وجود داره ممنون میشم پاسخ بدین

  پیوست ها
اجازه مشاهده پیوست را ندارید
 
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

جستجو